JAK DO PAŘÍŽE....kudy a jak se sem dostat

Autem
Paříž je od Prahy asi 1050km, takže cesta autem zabere v průměru asi 9hodin, když budete hodně rychlí tak i méně. Prakticky celou cestu jedete po dálnici, nejlepší je vyrazit přes Rozvadov, přejet po A4 Německo (Norimberk - Heilbronn - Ludwigshafen - K'lautern - Saarbrücken)a pak Metz - Reims - Paříž. Dálniční poplatky ve Francii vyjdou přibližně na €20.

Letadlem
Letecká doprava je nejrychlejší a do Paříže přiletíte většinou na letiště Charles de Gaulle (CDG), druhým pařížským letištěm je Orly. Běžně seženete letenku od 3000Kč například od AirFrance nebo ČSA - doporučujeme použít vyhledavač (níže), kde najdete nejlevnější letenku na váš termín. Spokojíte-li s menším komfortem a poletíte lowcostem, při nákupu dopředu lze letenku sehnat i pod 2000Kč, ale počítejte s příplatky za zavazadla a občerstvení. Letenky můžete hledat třeba na Pelikan.cz

Autobusem
Cestu busem do Paříže překonáte za 12-13hodin, záleží kde po cestě autobus ještě zastavuje. Doporučuji jet buď autobusy Student Agency, kde se zpáteční jízdenka dá sehnat za 1500Kč (běžná cena 2500Kč, s ISIC 2125Kč). Další variantou je Eurolines s cenou začínající na 2210Kč, když jízdenku koupíte v předstihu.

Vlakem
Cestovat do Paříže vlakem může dnes jedině nadšenec do železnice, jelikož tento způsob je nejdražší a zároveň i pomalý. Nejlevnější zákaznické jízdné stojí přes 6000Kč (tam i zpět). A do Paříže dorazíte z Prahy minimálně za 12 hodin, pokud přes Německo pojedete s rychlovlaky ICE a pak přestoupíte na TGV. Vtomto případě se cesta ale ještě prodraží. Pokud se přecejen vlakem vydáte a budete chtít i po Francii cestovat tímto prostředkem (doporučuji - vlaky jsou ve Francii jsou nejlepším dopravním prostředkem), informace o různých slevách a síť. jízdenkách najdete na Eurail Saver

Stopem
Stopování je absolutně nejlevnější způsob dopravy, ale někomu se může jevit jako ne moc pohodlný a nebezpečný. Tady platí stejná trasa jak autem, takže přes Německo po A4 a pak směr Paříž. Další variantou je domluvit si spolujízdu.

Zájezdy